KASKO

Kasko poliçesi sigortalı aracın başına gelebilecek çarpma, çarpılma, yanma, hırsızlık, terör, halk hareketleri, deprem ve sel gibi risklere karşı teminat altına alan isteğe bağlı poliçe türüdür. Bu teminatlar dışında ek teminatlara Kasko poliçesi aracı koruyan kapsamlı bir poliçe haline gelmektedir. Poliçede ek bir not olmadıkça Türkiye Sınırları içerisinde geçerlidir. Süresi 1 yıldır.
Kasko poliçelerinde bulunan önemli teminatlardan biri de İhtiyari Mali Mesuliyet teminatıdır. Bu teminat ile Trafik Poliçesinin limitlerinin yeterli olmadığı olaylarda kalan tutarlar kasko poliçesinde bulunan ihtiyari mali mesuliyet teminatında ödenir.3.şahısların isteyeceği maddi ve bedeni talepler Trafik Sigortası teminatı düşüldükten sonra belirlenen limit dâhilinde ödenir.
Aracın kaza durumunda veya arızalanması durumunda Kasko poliçesinde bulunan Asistans hizmetlerinden biri olan Yol Yardım ve Çekici Hizmeti ile aracınızın olay yerinden en yakın sigorta şirketi anlaşmalı servisine götürülmesi sağlanmaktadır. Herhangi bir kaza durumunda aracın serviste kalacağı gün kadar da sigortalılara ikame araç verilerek mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlanmaktadır.
Kasko poliçelerinde hasarsızlık indirimi uygulaması vardır. Aracın başına herhangi bir kaza gelmemesi durumunda bir sonraki sene yenilenecek kasko poliçesinde hasarsızlık indirimi uygulanır. Ayrıca bazı şirketler hasarsızlık koruma teminatını uygulamaktadır.
Bu teminatla aracın almış olduğu ilk hasar hasarsızlık indirimini etkilemez.
Kasko poliçelerinde bulunan önemli bir Asistans Hizmeti de Mini Onarım Hizmetidir. Aracın başına gelecek küçük boyutlardaki çizik, göçük ve kaporta işlemeleri için hasarsızlık indirimini bozmadan mini onarım hizmeti sağlanarak onarım yapılmaktadır.

Kasko Poliçesinde Bulunan Ana Teminatlar Dışındaki Ek Teminatlar

Ferdi Kaza, Hukuksal Koruma, 3. Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk, Anahtar Kaybı, Manevi tazminat, Tedavi Masrafları, Yurt Dışı Teminatı, Asistans Hizmetler